Bal ligi temsilcimiz akşehirspor 3.Lig yolunda dolu dizgin kazanarak devam ediyor
TFF Spor Toto Bölgesel Amatör Lig(BAL) Ligi 16. Haftası maçları oynandı. Temsilcimiz Akşehirspor, kendi evinde Mersin temsilcisi Homurlu 1951î konuk etti. Nasreddin Hoca Stadyumunda oynanan maçta temsilcimiz Akşehirspor 2-0 gibi net skorla maçı kazanaraktaraftarına galibiyeti hediye etti. Temsilcimiz maçın 90 dakikası her ne kadar baskılı oynayıp rakibe topu göstermese de pozisyon bulmakta zorlanmadı.Temsilcimiz Akşehirspor maçtan 2 – 0 gibi net bir skorla galip ayrılan temsilcimiz ligdeki galibiyetine devam etti. Bu galibiyetle puanını 37’e çıkaran Akşehirspor, puan cetvelinde 1.sırada yer alarak liderliğini sürdürdü.
MAÇ BİLGİSİ – KADROSU
TFF Spor Toto Bölgesel Amatör (BAL) Lig 7.Grup 16.hafta birbirinden zorlu maçlara sahne oldu. Temsilcimiz Akşehirspor kendi evinde saat 14.00’te Nasreddin Hoca Stadyumunda Homurlu 1951'ile karşılaştı.
Akşehirspor mücadeleye; Ömer Şefik, Rıdvan Yanık, Ferit Olgun, Eray Baba, Furkan Usta, Hakan Salgırboyu, Ramazan Koç, Ali Emre Duman, Bülent İnönü, Ayhan Altınay ve Osman Gümüş ilk on biriyle çıktı. Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumunda oynanan maçı İlyas Onur Saban, Enes Göbüt, Ufuk Çelebi, Mustafa Durak hakem dörtlüsü yönetti.
MAÇ ANALİZİ
Maçın başlama düdüğüyle beraber rakip Homurlu195sporlu oyuncuları kendi sahasına hapsedip gol arayan temsilcimiz Akşehirspor, sağlı sollu hücumlarla rakip takım savunmasına zorlu anlar yaşattı. Maçın ilk yarısı genellikle orta saha ağırlıklı mücadele ile geçerken 20. dakikada Homurlu1951’den 10 numaralı formasıyla Emrah yaptığı faul sonrası sarı kart görüp ardından maçın orta hakemine göğüsle temas etmesi sonrasında ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı. 20.Dakikadan itibaren 10 kişi kalan rakip takıma baskı yapan temsilcimiz Akşehirspor umduğunu bulamadı ve ilk yarı 0-0 sona erdi. İkinci yarıya Akşehirspor fırtına gibi başladı. Akşehirsporlu oyuncular sağlı sollu hücumlarla karşı takımın adeta başını döndürdü. ilk yarının odaha ilk dakikaları olan 48.dakikada Osman Gümüş'ün golüyle temsilcimiz Akşehirspor öne geçti. Daha sonra temsilcimiz 81.dakika'daHakan'ın attığı golle durumu 2-0 yaptı. Maçın geriye kalan kısmı ve uzatmalarda başka gol olmayınca Akşehir Spor maçtan 2-0 galip ayrılan taraf oldu. Bu galibiyetle temsilcimiz puanını 37’ e çıkardı ve puan cetvelinde liderliğini korumaya devam etti. TFF Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 17.Haftasında Akşehirspor 25 Şubat 2024 Pazar günü deplasmanda Niğde Belediyespor'a konuk olacak. Akşehir Postası Gazetesi olarak Temsilcimiz Akşehirspor’a başarılar diler,3.Lige çıkmasını temenni ederiz.
HABER / MEHMET İNCE